Gülerken Gözler Neden Kısılır?

1
236
Gülerken Göz Kısılması
Gülerken Göz Kısılması

Gülerken Gözler Neden Kısılır?

  • İnsanların birbirinden farklı fizyolojik özellikleri bulunmaktadır. Farklı özellikler, bireylerin birbirlerinden ayırt edilmesinden karakterlerinin oluşmasına kadar pek çok değişik sonuca götürmektedir. Bu bağlamda gülerken göz kısılması da insanların değişik özellikleri arasındadır. Türk toplumunda da güldüğü zaman gözleri kısılan insanların sayısı oldukça fazladır. Anatomik olarak her insan istediğinde gülme anında gözlerini kısabilmektedir. Ancak gülerken gözleri kısılan insanlar bu durumu isteyerek yapmamaktadır. Yaradılışlarından ötürü güldüklerinde otomatik olarak gözleri kısılmaktadır. Pek çok kimse bu durumu çekici bulurken, bazıları gülerken gözlerinin göründüğü bir fotoğraf çekinemedikleri ya da gülüklerinde önlerini göremedikleri gibi nedenlerde ötürü durumlarından şikâyetçi olmaktadır.
Gülerken Gözlerin Kısılması Hakkında
  • Gülerken gözler neden kısılır konusunda değişik açıklamaların yapılması mümkündür. Öncelikle insanların yüzlerindeki kaslar ve yüz hatları değişim göstermektedir. Aynı şekilde herkesin göz yapısı da birbirinden farklıdır. Dikkat edildiği takdirde gülme anında gözleri kısılan kimselerin, gözlerinin normale göre daha çekik olduğu görülecektir. Aynı şekilde gözleri çekik olmamasına karşın gülerken gözleri kısılan bireyler de bulunmaktadır. Bu tip kişilerde de elmacık kemikleri belirgindir. Belirgin elmacık kemikleri gülme anında yukarı çıktığı için gözün kısılmasına neden olmaktadır. Fakat fiziksel özelliklerden kaynaklı olarak gerçekleşen göz kısılmasının sağlık açısından bir zararı olmadığının bilinmesi gerekmektedir. Bundan ötürü bir endişe yaşanması yersizdir.
Gülerken Gözler Neden Kısılır?
Gülerken Gözler Neden Kısılır?
Gülerken Göz Kısılması Bir Rahatsızlık Belirtisi Midir?
  • Günümüzde hastalık ve rahatsızlık tabirleri güzellikle de eş değer tutulmaya başlanmıştır. Bundan dolayı da gülerken göz kısılması hakkında tıbbi destek alımı da mümkündür. Ancak bunun için göz kısılmasının nedeninin doğal olmaması gerekmektedir. Örneğin bazı insanlarda göz kapağı düşüklüğü bulunmaktadır. Bu düşüklük ilk başlarda sorun yaratmazken ileri ki zaman dilimlerinde gülerken gözlerin kısılmasına yol açmaktadır. Son evrelere doğru ise yüzde mimik olmamasına karşın göz kapaklarının aşağıda bulunmasına yol açmaktadır. Böylelikle kişiler olduklarından yorgun, uykulu ya da yaşlı görülmektedir. Göz kapağındaki düşüklük artık küçük ve ağrısız operasyonlar sonrasında giderilebilmektedir. Bu nedenden ötürü gülerken göz kısılması göz kapağının düşük olması yüzünden yaşanan bir sıkıntı ise uzmanlara görüşülüp ortadan kaldırılabilmektedir.

www.google.com www.google.com www.yandex.com

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz