İnsanın Göz Perdesi Kalkarsa Ne Olur?

0
269

İnsanın Göz Perdesi Kalkarsa Ne Olur? Daha önce İnsanın Göz Perdesi Kalkarsa Ne Olur? Hiç düşündünüz mü? İnsanlar yaradılış itibari ile etraflarındaki her şeyi algılayamamaktadır. Göz perdesi ve kulak perdesi buna mani olmaktadır. Bilindiği üzere gözler sadece maddi olarak çevrede olan şeyleri görmekle mükelleflerdir. Ancak insanlarda bir de kalp gözü bulunmaktadır. Dinimizde üçüncü göz olarak bilinen kalp gözü herkeste açık değildir. Bazı insanlar yine yaradılış olarak küçük yaşlarda üçüncü gözlerinin açıldığını fark etmektedir. Bunun yanı sıra göz perdesini kaldırmak için dua olduğu da bilinenler arasındadır. Pek çok insan dua ve özel namazlar kılarak gözlerindeki perdeyi kaldırmak istemektedir.

Göz Perdesi Kalktığında Neler Görülür?

Dünyada, görünen ve gerçekte olan şeyler her zaman aynı değildir. Bu neden yüzünden insanlar göz perdelerini kaldırarak dünyanın ve çevrelerindeki insanların gerçek yüzlerini görmek istemektedir. Göz perdesi kalktığında görülenler arasında kişilere göre değişim gösteren varlıklar bulunmaktadır. Bilindiği üzere ruhani varlıklar insan gözü tarafından algılanamamaktadır. Ancak göz perdesi kalktığında Allah’ ın da inayeti ile meleklerin görülmesi mümkün olmaktadır. Fakat insanların büyük bir kısmı, gözlerindeki perde kalktığında cinleri ve onların asıl suretlerini görmektedir. Bu durum da bireylerin psikolojik açıdan kaldırabileceklerinden fazladır. Ayrıca gözündeki perde kalkan kişiler yakınlarının suretlerini de farklı şekillerde görebilmektedir. Her an olması bile insanların kafasını akrep ya da köpek olarak görmek mümkündür. Bu durum psikolojik nedenlerle alakalı olabildiği gibi göz perdesinin kalkması ile de ilgilidir. 

İnsanın Göz Perdesi Kalkarsa Ne Olur?

İnsanın Göz Perdesi Nasıl Kalkar?

İnsanlardaki göz perdesi nasıl kalkar hakkında farklı rivayetlerin bulunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Öncelikle pek çok âlimin gözündeki perdenin kalktığı bilinmektedir. Bu da Allah’ a gerçekten inanış ve kalpten bağlılık neticesinde kendini göstermektedir. Allah, böylelikle din âlimlerine âlemlerin gerçek yüzünü görebilmek yeteneği tanımaktadır. Bunun yanı sıra Kur’an ’ı Kerim içerisinde bulunan İhlas Suresi gibi ayetlerin devamlı tekrar edilmesi ile gözdeki perdenin kalktığını söyleyenler de vardır. İnanışa ve ayetlere göre insan gözünde dört perde bulunmaktadır. Birden tüm perdelerin kalkması insanlar açısından kötü sonuçlar doğurmaktadır. Bunun yanı sıra genellikle insan gözündeki perdelerden sadece ilkinin kaldırıldığı bilinmektedir.

www.google.com www.google.com www.yandex.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz