İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

2
296
enlersitesi

İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

İnternetten Nasıl Para Kazanılır?
İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

Bundan 10 yıl önce ‘’internetten para kazanmak’’ düşüncesi çoğu insan için sadece hayalden ibaretti, fakat günümüzde birçok meslek dalında büyük bir insan gücü azalışı söz konusu.  Tabi ki bunun politik, siyasi, değişen ekonomik ve Dünya düzeni gibi büyük etkileyicileri var, fakat bu etkenlere ek olarak ‘’İnternetten Para Kazanma’’ ekleniyor. İnternetten para kazanma sektörü ortaya çıktığında insanlar somut olan mağazalarına sosyal medya üzerinden hesaplar açarak, satış miktarlarını arttırmaktan başka bir şey yapamayacaklarını düşünmüşlerdi ve hala bu durumda olan birçok kullanıcı var. Fakat internetten para kazanmak sadece bununla kısıtlı değil! Butik mağazanıza instagram hesabı açarak marketing yapmak zaten günümüzde zorunlu olduğunuz bir durum haline geldi. Bunun dışında fazla yatırım yapmadan veya hiç yatırım yapmadan para kazanabileceğiniz bir sürü internet para kazanma pazarı mevcut. Aşağıda bunların bir kısmını inceleyeceğiz.

  • Blog Yazarak Para Kazanma

Şuan bu yazıyı saat 02:44’ de yazıyorum. Bir insanı bu saatlere kadar uyutmayan şeyler belli başlı sebeplerden oluşur, bunlardan biride para kazanma zorunluluğu. İstisnalar dışında bu yazıyı okuyan birçok insan bu yöntemlerin sadece birazından haberdar olabilir, fakat bilmeyen internet kullanıcılarına. Şuan anlattıklarım aslında sahip olduğum bilgiyi aktarmaktan başka bir şey değil. Yani size bilgi verirken siteme eklediğim reklamlar ile para kazanıyorum. Blog ile para kazanma bu şekilde işliyor.

  • Sosyal Medya Reklamı

Eskilerden bir alıntı ile size özet geçmiş olacağım ‘’buralar değerlenir.’’  Bunun anlamı zamanında sosyal medya hesaplarına takipçi kasan arkadaşlar fazla yorulmadan ektiği ürünlerin hasatlarını alıyor. Örnek olarak ‘’vine’’ bir zamanların vazgeçilmez uygulaması ile hayatı değişen birçok insan mevcut şuan tabi ki hepsi youtube sektörüne geçmiş bulunmakta.

  • Youtube

Farklı bir alıntı ile tekrar özetleyeceğim ‘’ilk ben oturdum.’’ İlkokuldan bu yana gelen ilk gelen kapar mantığı asla değişmedi. Youtube Türkiye’ den para kazanılmadan önce kanal açıp takipçi sayısı az olan ve para kazanamayan tek bir insan bile yok. Tabi ki farklı platformlardan gelip büyüyen kanallarda mevcut fakat youtube gezeni uzun süredir en çok kazandıran internet sektörü ve öyle kalacak gibi gözüküyor.

E-SPOR
E-SPOR

Geleceğin Meslekleri

Günümüzde oyun sektörü devasa boyutlara ulaşmaya devam etmektedir. İnternetin ortaya çıktığı zamandan beri sürekli farklı sanal sektörler ortaya çıkmaya başlamıştır bunlara bir yenisi daha eklenerek adı ‘’E-SPOR’’ olan bir şey ortaya çıktı.

Nedir Bu E-SPOR?

EnleSitesi

 

  • Okuldan gelip çantayı fırlattınız, önceleri koşarak mahalle arası futbol maçına koşan nesil yerini çantayı fırlattıktan sonra klavye ile aşk yaşayan nesil olarak değişti. Son bir alıntı ile alıntı olayını noktalıyorum. ‘’Bırak bu oyunları sana ne kazandıracak?’’ İlla ki baba veya annenizden bu cümleyi duymuşsunuzdur. Hatta arada modem saklama ve fiş çekme yaşayan sadece ben değilim herhalde? Bu alıntıyı bazıları ailesine ‘’ ne mi kazanacağım? Para kazanıyorum! ‘’ olarak cevapladı. Çünkü Türkiye ye E-SPOR geldi!

 

  • E-Spor dediğimiz olay kısaca oyun oynayarak para kazanmaktan ibaret. Şaşırmış olabilirsiniz fakat ciddi miktarlar dönen bu sektör geleceğin mesleği haline geldi. Hatta birçok gelişmiş ülkede bu E-SPOR’ un üniversite bölümleri mevcut. Bu sektörün sınırı yok ve siz oynadıkça kitleniz devasa şekilde büyüyüp en büyük sosyal mecralarda fanlarınız artıyor. Böylelikle, alakasız sektörler bile sizinle çalışıp reklam yapmanız için size ciddi teklifler sunuyor. E-SPOR sonu olamayan bir sektör çünkü sadece tek bir oyuna bağlı değil Dünyada milyonlarca oyun mevcut ve hepsinin turnuvası var. E-SPOR ile daha fazla bilgi almak ve kim ne kadar kazanıyor? Hangi oyundan ne kadar kazanılır? Gibi bir çok sorunun cevabını https://oyundefinesi.com adresinde bulabilirsiniz. Güncel ve günlük olarak E-Spor hakkında bir çok bilgi ve paylaşım mevcut.

www.google.com www.google.com www.yandex.com

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz