Mısır Taneleri Neden Patlar?

1
250

TANELER VE MISIR

Patlamış Mısır taneleri, protein molekülleri içinde sıkışmış nişasta parçacıkları ve yüzde 11-14 oranında nem içerir. Öteki mısır türlerine göre, patlamış mısırın protein içeriği yüksektir; bu da, güçlü bir ağ oluşturur. Çiğ mısır taneleri, sıcak yağda ısındığında, nişasta jel haline gelir ve nem buharlaşıp genleşir. Protein ağı, basınç azami noktaya ulaşıncaya kadar buharı içinde tutar. Daha sonra, taneler patlayarak nişasta kurur. Hafif, biçimsiz köpüğümsü şekiller alan bu mısıra, patlamış mısır taneleri deriz.

mısır taneleri
mısır taneleri

http://www.google.com

Patlamış Mısır taneleri, protein molekülleri içinde sıkışmış nişasta parçacıkları ve yüzde 11-14 oranında nem içerir. Öteki mısır türlerine göre, patlamış mısırın protein içeriği yüksektir; bu da, güçlü bir ağ oluşturur. Çiğ mısır taneleri, sıcak yağda ısındığında, nişasta jel haline gelir ve nem buharlaşıp genleşir. Protein ağı, basınç azami noktaya ulaşıncaya kadar buharı içinde tutar. Daha sonra, taneler patlayarak nişasta kurur. Hafif, biçimsiz köpüğümsü şekiller alan bu mısıra, patlamış deriz.Patlamış , protein molekülleri içinde sıkışmış nişasta parçacıkları ve yüzde 11-14 oranında nem içerir. Öteki mısır türlerine göre, patlamış mısırın protein içeriği yüksektir; bu da, güçlü bir ağ oluşturur.

Çiğ , sıcak yağda ısındığında, nişasta jel haline gelir ve nem buharlaşıp genleşir. Protein ağı, basınç azami noktaya ulaşıncaya kadar buharı içinde tutar. Daha sonra, taneler patlayarak nişasta kurur. Hafif, biçimsiz köpüğümsü şekiller alan bu mısıra, patlamış deriz.Patlamış , protein molekülleri içinde sıkışmış nişasta parçacıkları ve yüzde 11-14 oranında nem içerir. Öteki mısır türlerine göre, patlamış mısırın protein içeriği yüksektir; bu da, güçlü bir ağ oluşturur. Çiğ , sıcak yağda ısındığında, nişasta jel haline gelir ve nem buharlaşıp genleşir. Protein ağı, basınç azami noktaya ulaşıncaya kadar buharı içinde tutar. Daha sonra, taneler patlayarak nişasta kurur. Hafif, biçimsiz köpüğümsü şekiller alan bu mısıra, patlamış deriz. köpüğümsü şekiller alan bu mısıra, patlamış deriz.köpüğümsü şekiller alan bu mısıra, patlamış .Patlamış , protein molekülleri içinde sıkışmış nişasta yüzde 11-14 oranında nem içerir. Öteki mısır türlerine göre

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz